Strona główna Aktykuły Jak to jest mieszkać na granicy Monako?

Jak to jest mieszkać na granicy Monako?

2020-06-11

Monako graniczy z trzema miastami: Cap d'Ail, Beausoleil, Roquebrune Cap Martin.
Bliskość Monako sprawia, że ​​wszystkie te miasta są bardzo interesującymi miejscami do życia na Riwierze Francuskiej.

Monako graniczy z trzema miastami: Cap d'Ail, Beausoleil, Roquebrune Cap Martin.
Bliskość Monako sprawia, że ​​wszystkie te miasta są bardzo interesującymi miejscami do życia na Riwierze Francuskiej.

Cap d'Ail, z populacją mniejszą niż 5000 osób, czyni go najmniejszym z trzech wymienionych miast.
Graniczy z dzielnicą La Colle w Księstwie Monako, od zachodu.
Modern Cap d'Ail to nowoczesny nadmorski kurort z tętniącą życiem dzielnicą handlową przy Basse Corniche i spokojnymi, modnymi dzielnicami mieszkaniowymi. Mieszka tu wiele osób pracujących w Monako. Plage la Mala jest ceniona przez wielu wycieczkowiczów z Monako i Nicei. Druga znana plaża to Plage des Pissarelles.
Ceny willi wynoszą od 4 do 50 milionów euro.
Ceny mieszkań wynoszą od 10 do 25 000 euro za m2.

Położona na zboczu wzgórza nad miastem Monako, Beausoleil, z populacją niespełna 14000 osób, jest otoczona górami Tête de Chien i Agel. Jest urbanistycznie przylegający do księstwa i dzieli niektóre ulice, takie jak Boulevard de France, Boulevard du Maréchal Leclerc i Avenue du Maréchal Foch. Miasto graniczy z okręgami Monegasque w Monte Carlo, Saint Roman, Saint Michel, Moneghetti i Les Révoires.
Gmina przeplata się z Monako. Działa do pewnego stopnia jako wspólnota sypialni, ponieważ wielu jego mieszkańców jest zatrudnionych w Monako. Główna część miasta składa się z domów Belle Époque z ozdobnymi wejściami. Do atrakcji w Beausoleil należą targowisko Gustave Eiffel, Sanktuarium św. Józefa (kościół z ozdobnymi witrażami) oraz Fontanna Fontdivina.
Jeśli chcesz mieszkać w miejscu, w odległości spaceru od Monako, i nie chcesz płacić wyjątkowo wysokich cen w samym Monako, to jest to miejsce dla Ciebie. Ponadto, jeśli lubisz nowe projekty, w Beausoleil jest wiele nowo budowanych rezydencji.
Ceny willi wynoszą od 3 do 10 milionów euro.
Ceny mieszkań wynoszą od 5 do 20 000 euro za m2.

Roquebrune Cap Martin ma blisko 13000 mieszkańców, graniczy z Monako ze wschodu i północy.
W czasach przedromańskich obszar ten zasiedlili Ligurowie. Ślady ich języka wciąż można znaleźć w lokalnym dialekcie. Gmina (pierwotnie znana jako Roccabruna) została założona w 971 roku przez Konrada I, hrabiego Ventimiglia, w celu ochrony jego zachodniej granicy.
Roquebrune-Cap-Martin ma kilka dzielnic: St. Roman, praktycznie przedmieście Monako (ale nie jest częścią samego Monako, ponieważ nie leży w granicach Monako), dzielnice mieszkaniowe Cabbé, Bon Voyage i Serret, Roquebrune z średniowieczną wioską i zamkiem, eleganckim półwyspem Cap Martin i nowoczesnym nadmorskim kurortem Carnolès z długą żwirową plażą graniczącą z miasteczkiem Menton.
I znowu bliskość Monako oraz połączenie spokoju i luksusu (jeśli zdecydujesz się na przykład na zakup willi lub mieszkania na samym półwyspie „Le Cap”) sprawia, że ​​Roquebrune jest bardzo ekscytującym miejscem do życia.
Ceny willi wynoszą od 3 do 50 milionów euro.
Ceny mieszkań wynoszą od 6 do 30 000 euro za m2.

Menton, niegraniczący z Monako, ale położony w niewielkiej odległości od niego, na granicy z Włochami, uważam, że jest wart wspomnienia.
Dzięki spokojnej atmosferze i populacji bliskiej 30000 osób, z których wielu to Włosi lub osoby posiadające włoskie korzenie, miasto stanowi ciekawą opcję, jeśli zdecydujesz się na zakup nieruchomości na Lazurowym Wybrzeżu.
Menton jest gospodarzem festiwalu „Fête du Citron” (Festiwal cytryny), który odbywa się co roku w lutym. Karnawał trwa kilka dni, a różne zespoły przechodzą ulicami Menton.
Ceny willi wynoszą od 1 do 6 milionów euro.
Ceny mieszkań wynoszą od 5 do 15 000 euro za m2.

Proces zakupu nieruchomości we Francji i w Monako

Śledź nas również w naszych mediach społecznościowych.

© 2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Domazur

Zaprojektowane przez: Quar.studio

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu. Dowiedz się więcej
Zamknij