Strona główna Aktykuły Tendencje rynku nieruchomości w obliczu koronawirusa (COVID-19)

Tendencje rynku nieruchomości w obliczu koronawirusa (COVID-19)

2020-04-25

W tych niesamowitych czasach, gdy większość z nas jest zamknięta, zajęty ogrodnictwem lub oglądaniem tych samych monotonnych informacji w telewizji, Wielu pyta, co dalej z Gospodarką? Gdzie bezpiecznie jest inwestować?

W tych niesamowitych czasach, gdy większość z nas jest zamknięta,
zajęty ogrodnictwem lub oglądaniem tych samych monotonnych informacji w telewizji,
Wielu pyta, co dalej z Gospodarką? Gdzie bezpiecznie jest inwestować?
Podczas gdy giełdy papierów wartościowych rozpadają się w tym roku o ponad 30% wartości,
Kontrakty futures na ropę czasami sprzedają się po cenie poniżej 0 USD za baryłkę,
Niewielu inwestorów finansowych byłoby gotowych udzielić wszelkich rekomendacji inwestycyjnych z całą pewnością.
Ale możemy spojrzeć na przeszłe trendy i spróbować przewidzieć reakcje na przyszłość ...

Historycznie, oprócz złota, Nieruchomość była uważana za bezpieczną długoterminową inwestycję.
Jak mówi amerykańskie przysłowie: buy land, they don’t make it any more (kup ziemię, już jej nie robią);
Rosnąca populacja świata zapewnia popyt,
a podaż — szczególnie w najlepszych miejscach, jest bardzo ograniczona.

Jednym z takich miejsc, które przetrwały próbę czasów, jest Lazurowe Wybrzeże.
Popularny wśród Francuzów, zwłaszcza starszych, zamożnych, ceniących klimat, infrastrukturę, dobrą sieć transportową i obiekty służby zdrowia,
ale także z Rodzinami, które mają szeroki wybór szkół o międzynarodowej renomie,
a także oferty pracy, czy to w Sophia Antipolis (lokalna mini Dolina Krzemowa), czy w rosnącym sektorze finansowym i branży nowych technologii w Monako, czy w silnej lokalnej branży turystycznej.
Wielu obcokrajowców pociąga prestiżowe Wybrzeże, gdzie mogą korzystać ze wszystkich udogodnień, do których byli przyzwyczajeni: dobrze wyposażonych przystani jachtowych; dwa lokalne porty lotnicze dla prywatnych odrzutowców; szereg 5-gwiazdkowych hoteli; Restauracje oznaczone gwiazdką Michelin;
Festiwal Filmowy w Cannes, Formuła 1 i wiele innych atrakcji;
oraz oczywiście wybór najlepszych Willi i Penthousów do wynajęcia i sprzedaży.

Niskie stopy procentowe, które banki będą musiały utrzymać w dającej się przewidzieć przyszłości, są jednym z powodów, dla których rynek nieruchomości powinien kontynuować solidny wzrost (+ 10,7% między 2015 r. a wrześniem 2019 r. w Nicei),
pomimo bezpośrednich zawirowań wywołanych przez koronawirusa.
Silne zapotrzebowanie na wynajem, napędzane przez studentów, turystów i Francuzów z innych regionów przenoszących się do tego obszaru, to kolejny powód stałego wzrostu i szansa dla inwestorów na połączenie wzrostu kapitału z rentownością czynszu.

Jednym z efektów ubocznych niedawnego zamknięcia było rosnące pragnienie wielu Francuzów, aby przewartościować swoje priorytety i przenieść się z ruchliwych miast do spokojniejszego, wolniejszego tempa życia, bliższego naturze rejonu.
Przyniesie to dalsze korzyści obszarom takim jak Lazurowe Wybrzeże, które oprócz 300 słonecznych dni w roku ma dynamiczną lokalną gospodarkę, ambitne burmistrzów miast takich jak Nicea czy Cannes, które są siłą napędową projektów takich jak Nice Tramway (kolejna linia tramwajowa), oraz tworzą ekosystem przyjazny dla biznesu, aby przyciągnąć inwestorów do tego regionu (jednym z takich przykładów jest niedawny rozwój Eco Valléé w Nicei).

W tym roku, przy niestabilności wywołanej przez koronawirusa, może być najlepszy moment na zakup nieruchomości na Riwierze Francuskiej. Może to potencjalnie działać na korzyść nabywców, którzy mogą teraz dokonywać zakupów po stosunkowo atrakcyjnych cenach i albo korzystać z nich samodzielnie, albo wynająć, aby obsłużyć płatności kredytowe i cieszyć się nim za kilka lat.

Oczywiście, podobnie jak na każdym rynku nieruchomości, nabywcy nowi w tym regionie mogą skorzystać z wewnętrznej wiedzy rzetelnego pośrednika w handlu nieruchomościami, który pomoże im poruszać się po lokalnym rynku i zapewni pełną obsługę po sprzedażową, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Patrząc wstecz na dzisiejszą sytuację za kilka lat, możliwe, że będzie to uważane za jeden z najlepszych momentów wejścia na rynek nieruchomości na Lazurowym Wybrzeżu.

 

Wenanty Bronk-Marwicz
Dyrektor, Domazur Luxury Homes
0033 640615143 | wb@domazurfrance.com
domazurfrance.com

© 2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Domazur

Zaprojektowane przez: Quar.studio

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu. Dowiedz się więcej
Zamknij